EVENT TICKET

Friday, March 16, 2012

Faydalar dünya ve ahirette iyi getirmek için Mekke'ye Hac yolu gitmek

Faydalar dünya ve ahirette iyi getirmek için Mekke'ye Hac yolu gitmek

TarafındanŞeyh Abdülaziz bin Abdullah Baz


Kanun ayarlar ne ", veya ne Tanrı söyleyerek ve boşuna davranmaktadır Bilgelik doğası vardır: Asmaul Hüsna sahibi Allah arasında El-Hekim hangi anlama gelmiyor.

 
Dolayısıyla Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala tüm şeriat olan bir büyük ve görkemli kupa, huzur ve iyi durumda gibi dünyada kullarının pek çok faydaları iyi. Ayrıca onun yüzüne bakarak ve O'nun rızasını kazanmak ile iyi ve zevk memleketi (ahirette) büyük zaferi nedeniyle.
Benzer şekilde hac, kulları için Tanrı syari'atkan yıllık ibadet, çok büyük faydalar ve dünyada iyi getiriyor ve bundan daha büyük bir amacı vardır. Ve bu hac dersler arasında yer almaktadır.

[1]. Mengikhlaskan Tüm İbadetAllah Subhanahu wa Ta'ala için sadece ibadet ve hiçbir şey haq tapar inancı onun kalbini gösterir, ancak O'na ve O'nun güzel ve soylu nitelikleri isimleri tek sahibi olduğunu söyledi. O'nun için hiçbir ortağı, hiçbir şey O'na benzer ve onun için hiçbir maç yoktur.
Ve bu sözünü de vurguladığımız edilmiştir.
"Anlamı: Ve ne zaman hatırladın diyerek İbrahim ile Beytullah Biz bir yerde:" Herhangi beni ilişkilendirmek ve Evim arındırmak etmeyin rükû ve secde ", ibadet tavaf edenler için [el-Hacc: 26]
Takdis Bu durumda evinde sadece, evinde Allah'a ibadet etmektir (Kabe'nin), asil kirli idoller, heykeller, kirli, ve Kabe'nin etrafında mebersihkan olduğunu Allah Subhanahu korusun Ta'ala wa ve Hac veya Umre yapan insanlar, ya da gol (ihmal) işgal diğer şeyler rahatsız bütün şeyler.
[2]. Mercy Sins Ve Cevap cenne (cennet) var"Ebu Hureyre'den itibaren Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in söyledi:" başka Umre Umre ise onları ve cenne Mabrur dışında Hac için bir ödül var arasında günah olarak "hayır [Buhari ve Müslim, Bahjatun Nanzhirin. 1275]
"Ebu Hureyre'den şöyle dedi:" Ben, Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in House kim hac Allah'a bağlı olduğunu söyledi duydum rafats yapmayın ve fusuuq, kesinlikle o gün gibi onun annesi tarafından doğdu döner "[Buhari]
Rafats: jima '; giriş ve kirli kelime, Fusuuq: itaatsizlik
Kabe'ye gitti Kim, daha sonra rafats ve fusuuq olmadan, iyi Hac veya umre için gitmek ve içtenlikle Allah'a Subhanahu wa Ta'ala tek başına, Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala günahlarını bağışla ve onu cenne yazmak. Ve kazandı ve cehennem cenne kaydedilen her inananın ve mu'minah bir şans tarafından coveted olan budur.
[3]. Peygamber Ibrahima aleyhisselam Onun çağrısı Karşılama[El-Hacc: 27] "Ve hac insanlık çağırır, onlar ayak ve deve çok her köşesinden gelen sıska sürme size gelecek"
Hz İbrahim aleyhisselam Onun insanlar için (hac için) çağrıda bulundular. Allah Subhanahu wa Ta'ala herkese dilediği (olabilir) Hz İbrahim aleyhisselam Onun ve karşılama çağrısı duydum yapar. Bu şimdiye kadar Hz İbrahim bu yana sürdü.
[4]. Çeşitli Müslüman Faydaları tanıkAllah Subhanahu wa Ta'ala diyor ki: [el-Hacc: 28] "onlar için faydalar tanık olabileceği için"
Hemen yararları sayısı ve büyüklüğü menafaat ortaya çıkan ve daha sonra temporal ve bundan hem oluşur çünkü Ne Subhanahu wa Ta'ala (açıklama yapmadan) muthlaq (genellikle bağları olmadan) ve mubham yararları bahseder.
Ve büyük arasındadır yalnız Allah'a Subhanahu wa Ta'ala dua et ki, O'nun birlik tanığıdır. Onlar için değil, riya '(başkalarına görünür) ve aynı zamanda değil onun şanlı yüz arayan niyeti ile gelir çünkü sum'ah (başkası hakkında konuşmak). Daha o bunu (tevhid) hakkında (yani hac ve-hapsedilmiş üzerinde) gelen insanlar arasında birbirlerine betauhid ve O'na içten ve kulları arasında (tevhid) rehinli ve terbiye.
Onlar O'nu yüceltmek, onu yuvarlak thawaaf ve onların hac kabul edilebilir, günahları affedilir ki dua, onun lütfu için yalvarıyor, evinde dua, nergara her güvenle döndü ve yeniden hediye verildi tekrar dua etmek ve mütevazi kendimizi ona kepda.
Öyle talbiyah yakın ya da uzak insan tarafından duyulmasını ve diğerleri kalplerinde fark anlamını, anlamda bilmek, öğrenmek ve onların sözlü pratik yapabilirler sesle konuşmayınız. Allah'a sadece mengikhlaskan ibadet ve Onlara iyi şanslar kendi Yaratıcısı, Veren, hacılar ve diğer olarak taptıkları, 'hakikat onların tanrı olduğuna iman: Ve bunun anlamı budur.
[5]. Birbirlerini tanımaları ve Her Diğer Advise UlaşımVe dersler arasında Müslüman hac birbirlerini tanıma ve el-Hak tarafından birbirlerine ve vasiyetsiz tavsiyelerde olmasıdır. Onlar Allah Subhanahu wa Ta'ala ve eski, Arafat'ta, Müzdelife'de, Mina'da ve Mekke evinde toplanan Mekke batı, doğu, güney ve kuzeyden gelen, her yönden geliyor. Birbirlerine, birbirlerini tavsiye biliyorum, diğer bazı öğretim, rehberlik yardımcı yararlanıcılara yardımcı yanında dünya yararlanıcılar, hac, namaz, sadaka, yararlanıcılar rehberlik, yönlendirme ve Tanrı'nın ağları içine misyon için yararlanıcılar taklim prosedürleri.
Onlar din ile duyabiliyordu, ne talimat ve doğru yola rehberlik vardır bu faydalı, mutluluk tauhidullah doğru yolu ve O'na gönülden, hangi Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala itaat gereği ve bilerek itaatsizlik shunned edilecek olan ve bu yüzden Allah'ın sınırlarını biliyorlar ve onların iyilik ve takva birbirlerine yardımcı olabilir.
[6]. Allah Subhanahu wa Ta'ala dini bilgi edininVe faydalar arasında büyük hac Tanrı'nın eski evin ortamda Allah'ın dinini öğrenebileceği, ve din adamları ve danışmanlar gibi onlar din yasaları, hac, umre ve diğerleri hakkında bilmiyorum ne bir uyarı lingkungann Nabawi camide. Böylece onlar bilime yükümlülüklerini yerine getirebilir.
Mekke düzenli bir bilim, tek tanrılı dinlerin ve din bilim dalıdır. Sonra (gelişmiş) Medine, bir bilim ve uzmanlık bilgisi olduğunu bütün yarımadanın ve Allah Subhanahu wa Ta'ala tüm topraklarının. Ama bütün Tanrı eski mahalle evden, burada kökenliler.
Bu bilginler ve vaizler için zorunlu olan, özellikle ev ortamında, her yerde insanlar, Hac ve Umre, yerli halk ve göçmenler için giden insanlar ve hacı öğretmek için, Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala olduğunu , Hac, kendi din ve ritüeller hakkında.
Bir Müslüman, her yerde ve her zaman, ama Tanrı'nın eski evde, bu mesele (din eğitimi) daha önemli ve acil olan (şartlar), ancak öğrenmek için kumanda edilir.
Ve iyilik ve bir kişinin mutluluk belirtileri arasında Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala dinleri hakkında öğreniyor.
"Anlamı: Peygamber sallallaahu 'alaihi şöyle dedi:" Çünkü O dinde fakih iyi yapılır Allah Subhanahu wa Ta'ala tarafından istenen her kim "[Buhari, Kitabü'l-ILMI üç bölüm: 14]
Eğer Allah'ın şeriat bir dindar alimler bulursanız Burada, Tanrı'nın yeryüzünde, sizin herhangi ülkedeki arazi ve, sonra fırsatları kullanın.Kibirli ve tembel olmayın. Bilim, kibirli tembel, zayıf ve çekingen kişiler tarafından elde edilemez çünkü. Uyanıklık ve yüksek bir isteklilik gerektiren çalışmalar.
Kendi çalışmalarından çekilme, bu utangaçlık değil, bir zayıflık. Allah Subhanahu wa Ta'ala diyor.
"Anlamı: Allah gerçeği utanç değil" [Ahzab: 53]
Bu nedenle, bir mümin ve vizyoner bir mukminah, bu bölümde utanmayacak, hatta o ileri, soru sormak, araştırmak ve o vardı kemusykilan ortaya, kemusykilan yüzden oraya gider.
[7]. Bilim DağıtmaHacılar arasında Mekke'de ve her yerde, çadırlarda, Hac ve uçaklarda arabada yoldaşları, gerçekleştirmek kardeşleri, bilimin yararlarını yaymaktır. Bu, Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala nasip ettiği bir fırsattır. Size bilgi yaymak ve ne yapabilirsiniz açıklıyor, ancak Kitap ve Sünnet ve hem istimbath uzman bilgisine dayalı biliyorum ne olabilir ve olmalıdır. Değil cehalet ve Kitap ve sünnetten sapma fikirleri.
[8]. Yapışma artırınDua ve hac yararları arasında Tavaf Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala olarak.
"Anlamı: Sonra onların vücutlarında olan kiri izin; onlara nadzar rafine izin nadzar ve eski evin (Kabe'nin) çevresinde berthawaf onlara izin" [el-Hacc: 29]
Sonra Hac ve Umre yasadışı arazi ellerinden geleni Tavaf namazı üremek ve çoğalmak için çalışan insanlar için reçete edilir. Bu nedenle, qira'atul Kur'an, tesbih, tahlil, zikir dualar çarpın.Perbanyaklah de haksız ve birçok insanın Afrika, Avrupa, Amerika, Asya ve diğerleri toplamak Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala yola inşâ emrederdi. Onlara bu fırsatı kullanmak için bu zorunludur.
[9]. Nadzar FulfillBu yapılmamalıdır Nadzar rağmen kimse itaat bernadzar yapmak varsa, ancak, onu yerine getirmek için ona zorunludur.
Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in söyledi.
[Buhari]: "Anlamı Kim bernadzar Tanrı'ya itaat etmek, sonra da onu ona itaat edin"
Zemin bernadzar birisi namaz, ibadet veya diğer Tavaf bu yasadışı formu, bu yasak topraklarda namazı için ona zorunludur Yani eğer.
Allah Subhanahu wa Ta'ala diyor.
"Anlamı: Ve onları nadzar yapalım" [el-Hacc: 29]
[10]. Yardım ve Kötü iyi yapmakHac yararları arasında yardım ve iyi ya da bu ülkeye güvenli değil hacca kim yoksullara iyilik etmektir.
Bir hasta tedavi edebilir, onu ziyaret hastaneye gösteren ve hazine ve uyuşturucu ile ona yardımcı oldu.
Hac Bu her şey dahil faydaları.
"Bu şu anlama gelir: .... bu yüzden onlar için fayda görüyorum" [el-Hacc: 28]
[11]. Allah'ın Zikir yeniden oluşturmak içinGüvenli bu ülkede izin Allah'ın Zikir, ayakta, oturur ve bir tespih (Sübhanallah diyerek), hamdalah (Elhamdülillah diyerek), tahlil (Laa ilahe ILALLAH söyleyerek), tekbir (Allahu Ekber diyerek) ve hauqallah (ile bebaring bir devlet olsun konuşma wa Laa laa haula quwata Billah illa).
"Anlamı: Ebu Musa El-As'ari Allah itibaren 'anhudan ki Peygamber sallallaahu' alaihi sellem'in şöyle dedi:" Rabbi kim hatırlar biri benzerlik onu canlı ve ölü gibi hatırlamıyorum ". [Buhari, Bahjatun Nadzirin yok. 1434]
[12]. O'na dua, Haccın yararları arasında alçakgönüllü ciddiyetle ve sürekli o kalpleri ve amelleri koymak, sadaka kabul edebilir ki, Allah Subhanahu wa Ta'ala dua edin; O'nun yardımıyla O'nu hatırlamak için, O'na teşekkür ve ibadet artıracak O'na: O, onun kullarına iyilik yapmak için yardımcı olan o ridhai doğa ile ve bu yükümlülüklerini yerine getirmeye yardımcı olacağını söyledi.
[13]. Iyi ile gerçekleştirmek ManasikHac yararları arasında, Jumrah yanı sıra dua atmak, qira'atul Kur'an, zikir en iyi ile mümkün olduğunca mükemmel de yapmalıdır ve Tavaf, sa'i, Arafat az wukuf yaparken de seikhlas olabilir, Müzdelife'de vardır , dua, ve diğerleri. Ayrıca konsantrasyon ve samimiyet üzerinde çalışıyor olması gerekir.
[14]. Kurban KesimHaccın faydaları arasında kesim (hayvan) kurban, zorunlu ve ne zaman berihram tammatu qiran hem değildir ve hiçbir yükümlülük Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala için taqarrub etmektir.
Alaihi sellem'in 100 bireyler Veda Haccı "Allah sallallaahu Elçisi 'sırasında hayvanlar kurban edilmiştir. Arkadaşım da kurban keserlerdi. Et Mina gün, ve diğerleri fakir ve muhtaç dağıtılır, çünkü bir ibadet kurban.
Böyle Hac (İslam'ın beş şartından) derslerinin bazı umarım biz faydaları alabilir, ve her zaman Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala rehberlik verilir ve yerine getirmek kolay olmayacak vardır. Amin
[Al-Furkan dergisi sayı 72 s.18-21 Ebu shalihah Uyarlayan As-i Sünnet Dergisi Sayı 09/Tahun III/1419H/1999M, kopyalanır. Penebit Vakfı Lajnah Istiqomah Surakarta, Jl. Yalnız - Purwodadi Km 8 Selokaton Gondangrejo - Yalnız 57 183]

Hac ve Umre hac IN
TarafındanUstadz Kholid Syamhudi

Şüphesiz Yüce Allah buyuruyor ki gibi, cinlerden ve insanlardan tek başına yalnızca O'na ibadet etmek dışında yaratmadı:
"Ben cinleri ve adam bana ibadet için yarattım". [Adh-Dzariyat/51: 56].
Anlam ve Yüce Allah'ın, ibadet niteliği açıklayabilen bir medya için ihtiyaç ibadet gerçekleştirmek. Onun büyük bilgelik, O cinlerden ve insanlardan taşımak ve teslim O'nun mesajı ve şeriat için O'nun peygamberlerinden gönderdi böylece.
İslam'ın mükemmelliği İslam'ın büyük sembollerinden biri olarak House hac, El-Haram belirlenmesidir. Hatta Hac İslam'ın beşinci ayağı olan ve Müslümanların birleşmesi için araçlarından biri oldu, dindarlık artan ve Allah'tan korkanlar için vaat edilen cennet ulaşır.Bu nedenle, mükemmellik syari'atnya, İslam tam ve detaylı, bu nedenle bu hizmetin uygulanması toplama ve çıkarma bahsetmek gerek bir prosedürü ya da yöntem kurmuştur.
Hac bir kısmı Hac ve Umre yapmak her insanın yapması gereken hac vardır. Bir parçası olarak, daha sonra uygulama yani kanun ve onu çevreleyen yasa ile ilgili olarak açıklanması gerekmektedir.
TANIM ihramİhram kelime kelime el-haram yasak gelen, Arapça alınan veya anlamlı engelledi. Hac veya Umre üzerine almak niyeti olan biri, o söylüyor ve bu jima 'gibi bazı şeyler, evli, kirli kelime ve benzeri ile iyi yapmak yasak, çünkü ihram denir. Buradan, bilim adamları iki (yani Hac ve Umre) bıçaklama veya her ikisi aynı anda. [1] biri niyeti ile ihram tanımlamak
Böylece, bazı Müslümanlar söylüyorlar hataları net bir anlayış, bir bez ihram ihram giymiş. Bu Hac veya Umre içine ihram niyeti olduğu için. Olan ihram bezi giymiş iken bir berihram olan herkes için olmalıdır.
YER BERIHRAMİhram, önemli bir parçası olarak miqât gelen hac ve umre yaptı. Bir Hac ve Umre diye bir yer berihram miqat olarak bilmeli, olacaktır.Bunun anlamı, miqât bir berihram Bilmeyenler zorunlu onları bir baraj (para cezası) ile değiştirmek için yapım, hac terk etmek gibi bir yükümlülüğü vardır.
PROSEDÜRÜ ihramA. Cabir Allah 'anhudan rivayet olarak Sünnet, kutsal veya menstruasyon durumlarda olsun, erkek ve kadınlar için ihram önce bir banyo almak Dedi ki:
فخرجنا معه حتى أتينا ذا الحليفة فولدت أسماء بنت عميس محمد بن أبي بكر فأرسلت إلى رسول الله كيف أصنع? قال: اغتسلي واستثفري بثوب واحرمي (رواه مسلم)
"O zaman Peygamber sallallaahu ile geldi 'alaihi sellem'in. Biz Dhul Hulaifah vardığımızda, Esma binti Muhammed bin Ebî Umais Bekir doğurdu. Sonra (Esma) Peygamber sallallaahu için (karşılayacak birisi) gönderilen' alaihi sellem'in (ve sorun) : 'Ben ne yapacağım?'O sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:' [2], ve berihramlah 'batırın ve beristitsfarlah ". [Müslim (2941) 8/404 Bildiren, Ebu Davud yok.1905 ve 1909, ve İbn Mâce yok. 3074.]
Hiç su bunun bertayamum değilse Sünnet'te saflaştırma su kullanımı, çünkü, bertayammum değildir. Eğer L Allah diyerek olarak hadats Abdest saflaştırılması bahseder:
"Siz dua ederken, Ey iman edenler, sonra, dirsekler Yüzlerinizi ve ellerinizi yıkamak ayak bileklerine kadar başlarınızı ve (yıkama) ayaklarınızı ovmak ve junub eğer daha sonra yıkayın ve hasta veya iseniz seyahat veya atık su (tuvalet) veya kadına dokunmaması dönen, o zaman, iyi toprak (net) ile daha sonra bertayamumlah su alamadım ... ". [Al-Ma `Idah / 5: 6].
Bu nedenle, diğerleri (buzlu) paraleldir olamaz. Hacı yasa hijyen banyolardır özellikle bertayammum için Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in örnek veya komut, Esma `bintu Umais onu emreder yoktur Ayrıca, çünkü duş adet olduğunu.
2. Sünnete parfüm zaman olarak 'Aa'ishah Teâlâ Anha belirttiği ihram,:
كنت أطيب النبي n لإحرامه قبل ان يحرم و لحله قبل أن يطوف بالبيت.
"Ben berihram önce ihramnya için Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in parfüm giyinmiş ve Kabe'yi tavaf gibi helal önce." [Buhari no.1539 ve Müslüman hayır. 1189].
Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in söyledi çünkü parfüm kullanımı sadece, bir dal üzerinde değil, giysi ihramnya izin verilir:
لا تلبسوا ثوبا مسه الزعفران و لا الورس
"Elbiseler giymeyin olduğunu za'faran parfüm ve savaşlara maruz kalan". [Anlaştık Alaih].
Parfüm Giyim, iki durum vardır:Bir. Berihram banyo ve önce giymek, ve orada kabul edildi hiçbir sorun yoktu.b. Duştan sonra kullanın ve berihram ve parfüm kaybolmaz önce, İmam Malik ve onun görüşünü kabul edenler hariç, alimler tarafından izin verilir.
Parfüm ihram ile kullanılmasına izin önerme, hadis Aişe, şöyle dedi:
كان رسول الله اذا أراد أن يحرم يتطيب بأطيب ما يجد ثم أرى وبيص الدهن في رأسه و لحيته بعد ذلك (رواه مسلم)
"Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in o var olduğu en kokulu parfüm koymak berihram, (o) istediği zaman, o zaman ben bundan sonra başını ve sakalını üzerindeki yağ flaş gördüm". [Müslim, no.2830 tarafından rapor].
Ayşe dedi ki: Allah Teâlâ Anha ayrıca:
كأني أنظر إلى وبيص المسك في مفرق رسول الله  و هو محرم
"Diye ihram bir devlet iken ben, Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in başında Misk (Misk parfüm) bir flaş gördüğümüz gibi eğer". [Hiçbir Müslüman tarafından rapor edildi. 2831, ve Buhari, no.5923].
Bir sorun bulunmaktadır:Vücudunda birisi giyen parfüm, ya yani başı ve sakalı, ancak daha sonra parfüm damlar eritiliyor, bu etkiler ya da değil mi?
Cevap: Hayır etkisi, Hz sallallaahu 'alaihi sellem'in görünüyor ve onlar [3] izin koşullara giymek çünkü, güzel kokulu yağlar damlar eğer ashabına rahatsız etmedi, çünkü kendisi tarafından parfüm hareketi değil de taşınır ve olması çünkü.
Birisi berihram (mahram) abdest yerine getirecek ve o kokulu bir saç yağı giymişti kim olduğu takdirde, o zaman kendi elleriyle kafasını ovuşturdu olurdu. Yaptığı Eğer kafa rub zaman sadece biraz, o eldiven giymek gerekiyor mu rağmen, daha sonra yağ, ellerini sadık olacaktır?
Şeyh Muhammed Salih El-'yalvarmak şirk midir bu konuda bir açıklama vermedim. Şeyh dedi ki: ".. Gerek yok, hatta din abartma ve hiçbir argümanları içerir Benzer bir şekilde, ahşap veya deri ile kafa ovmay bu termaasuk bağışlanıyor, çünkü O sadece elinin avuç içi ile silin" [4].
3. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in gibi bir sararmak ve şal olarak kullanılan beyaz kumaştan iki parça Giymek:
ليحرم أحدكم فى إزار و رداء و نعلين
"Eldiven ve atkı ve bir çift terlik kullanarak berihram herhangi birini istiyorum". [Ahmed 2/34, tarafından rapor edildi ve Ahmed Şakir sanadnya sahih olarak sınıflandırılır].
Beyaz kumaştan iki parça Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in kelimelere dayanarak tercih edilmiştir:
خير ثيابكم البياض فالبسوها وكفنوا فيها موتكم
"Eğer beyaz bir elbise olduğu en iyi, o zaman vücudunuzun koymak onu kafanilah ve onunla". [Ahmet Bildiren. Şerh Şakir Ahmed, 4/2219, görün ve şöyle dedi: "sahih isnad"]
İbn Teymiyye'nin Allah dedi ritüeller kitabı (s. 21) rahmet etsin. "Sünnet temiz bir bezle iki berihram için ikisinin beyaz olduğunu, o zaman daha mainstream, ve pamuklu bez dimubahkan shuf (tül) her türlü ihram izin, vb. beyaz bir bez ve beyaz İzin berihram "renkli olsa da, [5] izin renkler değildir. Kadınlara gelince, o hala yüz ve avuç içi hariç, onun özel parçalar kapsar giysi giymişti.
4. Namazından sonra Disunahkan berihram. Sahih Buhari, İbni Ömer 'anhuma bir hadis bahsedilen Hz sallallaahu' alaihi sellem'in şöyle konuştu:
أتاني الليلة آت من ربي فقال: صل في هذا الوادي المبارك وقل عمرة في حجة
"Bu Rabbimin habercisi geçen gece geldi ve şöyle dedi:" Bu mübarek Wadi Dua edin ve deyin ki:. 'Umratan hajjatin fi' "
Allah 'anhudan arasında Cabir de hadis
فصلى رسول الله في المسجد ثم ركب القصواء حتى إذا استوت به ناقته على البيداء أهل بالحج
"Sonra Hz sallallaahu (onun devenin adı) 'cami (Dhul Hulaifah arasında) yapılan dua alaihi sellem'in, o zaman el-Qaswa tırmandı. El-Baida bir deve ayakta kadar', o berihram hac için". [Müslim tarafından rapor]
Yani daha mainstream ve mükemmel sünneti uyarınca, zorunlu namazından sonra berihram olduğunu. Bu farz namaz vakti almazsa Ancak, daha sonra alimlerin iki görüş vardır:
Bir. Kalmak iki rekat sünnet dua ve İbn Ömer'in 'anhudan bir hadis genelliğini öne böylece bu jumhur görüş,.
صل في هذا الوادي
"Wadi (vadi) de namazdır".
b. İki rekat namaz ve böylece bu görüşü Şeyhülislam İbn Teymiyye reçete değildir. O Majmu dedi 'Feteva (26/108): "Sünnet berihram namazından sonra, zorunlu veya Sünnet o zaman tathawu idi ise olsun.' Sonra sonra, o namaz farz olduğunu berihram iki farklı görüşten birine göre, ve diğerleri ve eğer yapmazsan orada hac için özel bir dua, ve bu ne râjih "dir.
Ikhtiyarat (s. 116) şöyle demektedir: "Berihram farz namazları varsa, ya da sünnet (nafile) sonra; ihram onun için özel bir dua yoktur çünkü".
Böylece, hiçbir iki rekat ihram için özel olarak dua etti.
5.. Söylemek ritüellerden biri ve sünneti uygulamak niyetinde.Aa'ishah Allah 'Anha' olarak belirttiği gibi, 'üç batma, yani ifrad, qiran ve tamattu birini seçmek için izin verdi.
خرجنا مع رسول الله عام حجة الوداع فمنا من أهل بعمرة و منا من أهل بحج و عمرة و منا من أهل بحج و أهل رسول الله بالحج فأما من أهل بعمرة فحل عنه قدومه و أما من أهل بحج أو جمع بين الحج والعمرة فلم يحلوا حتى كان يوم النحر (متفق عليه)
"Biz umre ile daha sonra bize herhangi kimin berihram 'Veda Hac yılında alaihi sellem'in' Peygamber sallallaahu ile geldim ve Hac ve Umre ile berihram vardır, ve Hac ile berihram sadece varken Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in berihram Hac sadece. sonra [6] geldikten sonra helal ve berihram mükemmel bir hac veya umre hac ile ve o gün gelene kadar (dışında ihramnya itibaren) koşer olmayan Umre ile berihram olarak Nahar [7]. " [Mutafaq 'Alaih].
Bu nedenle, bermanasik ifrad birisi, şöyle dedi:
لبيك حجا ya لبيك اللهم حجا
ve bermanasik tamattu 'Birisi dedi ki:
لبيك عمرة ya لبيك اللهم عمرة
ve ne zaman günlük Tarwiyah (8 Dzulhijah) şöyle der:
لبيك حجا ya لبيك اللهم حجا
Sünnet bermanasik qiran ise, şöyle demektedir:
لبيك عمرة و حجا
Sünnet uygulamak için Kabe'yi tavaf talbiyah yeniden sonra.
Ise Hac ve Umre hac hakkında Böylece kısa bir açıklama. Umarım faydalı. Yüce Allah en Shawab Bish bilir.
[Sünnet dergisinin 06/Tahun VII/1424H/2004M- 2003M Edition Kopyalanan. Vakıf yayınlandı Lajnah Istiqomah Surakarta, Jl. Yalnız - Yalnız Gondangrejo Purwodadi Km.8 Selokaton 57 183 Tel. 0271-761016]________Dipnot[1]. Mudzakirat, şerh 'Umdah (s. 65) ve Syarhul-Mumti' (6/67) Bkz.[2]. Istitsfar, midede kravat ucu-ujunnya alınan kan nüfuz olmayan bir malzeme ile kan lekeleri ve kaplamalı yerleştirilen bir kumaş uzunluğu alarak adet veya doğum genital kanın çıkışını önlemek için bir girişimdir. Gelince, bugün peçete civarında olmuştur. Şerh Müslim, 8/404 Bkz.[3]. Syarhul-Mumti ', 6/73-74 bakın.[4]. Syarhul-Mumti ', 6/74.[5]. Syarhul-Mumti ', 6/75 Quoted.[6]. Tavaf ve sa'i yaparak Umre yaptıktan sonra.[7]. Zilhicce ayının 10. günü.
Hacı Sünnet Ya sadaka PATRIOT ödemeyi tercih

TarafındanŞeyh Abdülaziz bin Abdullah bin Baz


SoruŞeyh Abdülaziz bin Abdullah bin Baz sordu: Haj hac performans olmuş insanlar için ve o artık gitmek mümkün iken, Afganistan'da Allah yolunda cihad edenler menginfakkan Hac fonlar bir şekilde ikinci kez hac yerine onun için yeterlidir , burada ikinci bir hac Sünnete cihadı zorunlu yardım sağlarken? Allah, çocukların iyi ile Müslümanlara İlginiz için size mükâfat, açıklayınız.
CevapZorunlu Haj performans olmuş insanlar, daha sonra ana şey fonların menginfakkan Afganistan'daki mücahit olarak Allah yolunda mücadele ve insanların Pakistan mülteci kamplarında olan kişilere ikinci bir hac kullanılacak olmasıdır. Zaman için Hz sallallaahu 'alaihi sellem'in istendi:
"Ana Emel nelerdir". Yani Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şu yanıtı verdi: "Allah'a ve Resûlüne iman". Asker dedi ki: "Sonra ne oldu?" Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi: "Cihad Allah yolunda". O tekrar sordu: "Sonra ne olacak?" Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:' Hacı Mabrur ". [Alaih Kabul]
Hangi Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in cihad sonra hacı oldu.Ve bu sünnete Hac anlamına geliyordu. Bunu uygulamak mümkün olmuşsa zorunlu Hac için İslam'ın temel taşlarından biridir. Ve shahihain tarihinin dedi Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in bahsetti.
"Mücadele eden insanlara yardım edenler, sonra gerçekten de mücadele etti. Ve iyilik ile aile ayı edenler, sonra gerçekten de "[Buhari ve Müslim] mücadele ediyor
Ve Allah yolunda savaşmak insanların kardeşlerinden bantun malzemelerine ihtiyaç vardır şüphesiz. Ve daha fazla mücadele finans kişiler iki hadis sünnet ve diğerleri için önemli bir hac için ödeme yaparsınız. Ve biz yardım için Tanrı'ya dua ediyorum.
Yoksa Hacı Sünnet sadaka TERCİH?

TarafındanŞeyh Abdullah bin Abdurrahman Al-Jibrin

Soru.Şeyh Abdullah bin Abdurrahman Al-Jibrin sordu: Ben Hac yürütmek zorunda ve şimdi tekrar gitmek yapabiliyor edilmiştir. Hangi ikinci bir hac veya hac benim için daha önemli menyedekahkan fon nedir?
CevapEğer mülkiyet genişliği var ve hac ek olarak sadaka izin verirse her iki uygulamak için, bu daha önemlidir. Yardım veya iyi bir fon gerektiren faaliyetlerin ihtiyacı olan yoksul insan var etrafınızda ederken, ikisi de yapamaz ise, yine onların hac için para verir Sünnet Hac daha büyüktür. Bir çok gerekli için bir ihtiyaç vardır ancak eğer daha önemli olduğu hac.
[Ash-Şafiî İmam Pustakan tarafından yayınlanan Suudi Arabistan, Muhammed bin Abdül Aziz Al-Besteci Müsned, büyük alimleri tarafından kitap Fetva Fetva Hac ve Umre kopyalanır. Çevirmenler H.Asmuni Solihan Zamakhsyari Lc]
Mekke, Medine ve Cidde, Suudi Arabistan kenti ziyaret.

Mekke arazi eskiden çok çorak araziden oldu. Hazreti İbrahim ve eşi, aynı zamanda ibadet küçük bir ev olarak hizmet veren bir yapı (oda) yapar annesi Siti Hacer, başlayarak. Sonra küçük İsmail Mekke topraklarında doğdu.Bir küçük İsmail, Allah SWT gelen İbrahim'in vahiy Filistin topraklarını geri almak. 10 yıl sonra Mekke Kutsal Topraklara döndü ve oğlu bulundu sonra, İsmail büyük olmuştur.O zaman, Hz İbrahim ve İsmail ortaklaşa bir türbe inşa. İlk başta, bina aldatıcı basit. Bu kadar basit şekiller ile taş yığını ile kurulmuştur. Daha sonra bu bina Kâbe ismi verildi. Bu yönü de Filistin'deki Mescid-i Aksa için aktar vardı rağmen, bugüne kadar Müslümanların namaz için bir Mekke olarak hizmet vermektedir.Basit bir Cennetteki zenginlik daha sonra zaman içinde büyüme yaşandı. Zafer o kadar hepimiz bugün görebilirsiniz.Mükemmel bir tasarım ile 2020 yılında daha sonra görkemiyle ulaşıncaya kadar Şimdi Masjidl Haram (fotoğrafları görmek) tekrar uzatılacak
Mekke ve Medine şehirleri İslam'ın iki kutsal şehirler vardır. Orada Kabe yalan ve Peygamber Camii ziyaret Müslümanların arzusudur.Iki büyük camilerin varlığına ek olarak, Mekke ve Medine'de daha birçok tarihi yerleri ve çevresindeki bölge vardır. Bir mağara Hira 'Nur onu ve ayrıca alanında' Arafah bir tepe vardır. Orada medina Quba cami, Müslümanların göç tarihinin inşa edilen ilk cami olarak.El Hicr vardır, bölgenin eski bir Semud, rock heykeltraş.

. 21 ° 25'24: - Berumrah & Hac Mekke koordinatları 21 de tam Cidde yaklaşık 200 km kuzeydoğusunda ° 25'24 "N 39 ° 49'24" doğu Koordinatlar, Medine'nin 600 km güneyinde yer almaktadır "K, 39 ° 49'24" E şehir merkezinde Kâbe'nin bina dağlarla çevrili dar bir vadi olduğunu. Böylece, eski çağlarda kentin Suudi Arabistan hükümeti önce yağışlı sezon bu kentin iyileştirilmesi ve kentin yenilenmesi için zaman sel eğilimli. Suudi Arabistan'da en çok kent gibi, şehrin ılıman bir çöl vardır.Mekke şehrinin Geliştirme Tanrı'nın buyruğu ile İbrahim Peygamber tarafından yerleştirilen bu kentin ilk sakinleri olarak Hz İsmail ve Hacer varlığından ayrılamaz. Sonunda orada yaşayan gelişmekte olan Cürhümlüler'le insanların gelişiminde. Bu Kâbe gözaltına çünkü önümüzdeki dönemde kentin Arap Yarımadası'nda ana kabile ya da kabileler olduğu Kureyş tarafından yürütüldü. Bu kabile pasa Şam, Filistin ve Afrika bilinen hatta onların ticaret faaliyeti ticaret bilinmektedir. Kureyş kabilesinin başkanı olarak Qussai Abdul Muttalib izledi Şekil. Peygamberimiz Hz İsmail ve Qussai doğrudan soyundan gelmektedir.671 yılında, Hz Muhammed, bu şehirde doğup büyüdüm. Tanrı'dan ilk alınan vahiy kavmine reddetti ama onun doktrini Medine'ye gitmek için karanlık düşünce (Jahilliyah) hâlâ. Medine geliştirdikten sonra, Peygamber sonunda kan dökülmeden Mekke özgürleştirici kentin misyonu Mekke'ye döndü.Medine'de bulunan halifelik idaresi altında sonraki Mekke, Şam (Ummayyah Dynasty), Baghadad (Abbasi) ve Şerif Hüseyin altındaydı Türk (Osmanlı) iktidar oldu kralı. Sonra ikinci kul kutsal kenti günümüze Abdülaziz ibn Suud tarafından Suudi Arabistan hükümetinin altında birleştirildi.
Berumrah ve Hac - Medine Munawwarah atauMadinah: مدينة رسول الله veya المدينه, (ayrıca Madinat Resul Allah, Medine, bir-Nabi) Suudi Arabistan'da ana şehir. Bir kalabalık şehri diziarahi veya Müslümanlar tarafından ziyaret. Müslümanlar için liyakat ve erdemi olan Peygamber Camii vardır. Hadis-i şeriflerde, SAW Peygamber Muhammed söyledi:"Masjidku (Peygamber Camii) dua ediyor liyakat 100000x vardır Haram (Mekke) de liyakat 10000x ve dualar vardır"Şehir bugün yaklaşık 600.000 nüfuslu bir nüfusa sahiptir.Müslümanlar için şehrin ikinci kutsal şehir olarak kabul edilir.Peygamber zamanında, kentin vaaz, öğretim ve İslami hükümet merkezi oldu. Bu şehri ve İslam'ın tüm dünyaya sonra Arabistan yayıldı ve.Mekke şehrinin kuzey şehirde yaklaşık 600 km olduğunu. Geçmişte Deve ile Medine (yaklaşık bir ay) ulaşmak için bir süre alır. Mevcut Suudi Arabistan hükümeti tarafından yaptırılmıştır karayolu ile yaklaşık 6 saat ulaşılabilir iken. Osmanlı Türkiyesi'nin devrinde, Amman (Ürdün) ve Şam (Suriye) Medine'ye bağlayan bir demiryolu hattı var. hangi Hicaz Demiryolu olarak bilinen demiryolu İstanbul (Türkiye), Haifa (İsrail), bir parçasıdır. Şimdi yolu artık yok ve tren istasyonuna Medine'de bir Müzesi olarak kullanılmaktadır. İlk hat hac nakil düzeltmek için kullanıldı. Saai ekranları yolları kullanmak için ek olarak, Medine şehri uluslararası Badara ile Hava yoluyla ulaşılabilir esas Cidde Kral Abdülaziz Havalimanı ek hac mevsimi kullanılırCoğrafi olarak şehrin düz, dağlar ve tepeler ve çöl ikliminde çevriliYesrib'de olarak bilinen İslam'ın gelişimi öncesi dönemde Medine şehri. Bir ticaret merkezi olarak bilinen. Öldü ve orada toprağa verildi kadar Sonra Peygamberimiz Mekke kentinden göç zaman Medine İslam sebgai geliştirme merkezi olarak değiştirildi. Daha sonra kent hilafet merkezi olarak bilinen Muhammed, halefi merkezi oldu. Ebu Bekir, Ömer ve Osman bin Affan bu kentten yönetilen Terdapa üç halife. Ali bin Ebi Talib'in zamanda devlet Çünkü Emevi oğullarına güç anahtarı, hükümetin Şam'a taşındı ve hükümet oğulları Abassiyah taşındı, hükümetin Bağdat şehrine taşındı terbununya halife Osman pemberontak.Selanjutnya neden olduğu siyasi kargaşa Irak'ta Kufe taşındı Peygamber zamanında SAW, Medine kent sakinleri Müslümanlar ve Yahudiler varlığı korunur insanlar.Ancak, ihanet savaş Ahzab, sonra Yahudilerin Medine dışına sürülen Medine halkına karşı işlenen.Şimdi Suudi Arabistan krallığı bakanlığı altında hükümet ile Mekke Medine kutsal kenti kutsal şehir ikinci kulu olan.
Berumrah ve Hacc - Suudi Arabistan liman ve havaalanı hem Cidde ana liman kenti. Kızıl Deniz kıyısında ve Suudi Arabistan'da bulunan diğer şehirler gibi, Cidde'de bir çöl iklimine sahiptir.Cidde 2500 yıl önce önce bir balıkçı köyüdür. Sonunda bunun gibi değil hava yoluyla, deniz yoluyla yolculuk yaptı, özellikle hacılar dönemlerinde, hacıların lehine bir liman olarak kullanılan Halife Osman bin Affan tarafından MS 647 yılında kurulmuştur.Bir ticaret kenti olarak, Cidde yeterli belediye tesisleri vardır. Deniz limanı, özellikle birçok ülke, doğu Afrika kıyılarında ve Yemen ülkeleri için merkezi ticaretinin ana bağlantı noktasıdır. Bir serbest liman barındırırlar.Havaalanı Cidde oldukça iyi, özellikle yaz aylarında aktivite yüksek bir düzeyde olan Kral Abdülaziz Havalimanı Cidde havaalanı Dammam ve Riyad dışında sıradan ticari amaçlar için kullanılan havacılık haji.Selain Hac, hizmet etmek için kullanıldığı bilinmektedir var.Insanların ataları Âdem'in eşi Havva'nın mezarı olduğuna inanılan bir mezar olduğundan Cidde Sebebi bilinmeyen, ancak genellikle hacılar tarafından getirilen kaynaklardan, Cidde kelime büyükanne Jaddah anlamına Arapça kelime geliyor. Bir başka kaynak Arapça kelime Cidde arasında Jeddahberasal deniz anlamına gelir söyledi.(Kaynak http://id.wikipedia.org)

Beş iyi neden Agoda de Suudi Arabistan Hac ve Umre gezisi sırasında bir otel odasında kitap.

Mekke, Medine, Cidde ve Agoda ile Suudi Arabistan'da diğer şehirlerin şehirler için Hac ve Umre gezileri sırasında bir otel odasında kitap için beş iyi neden sol tarafta reklamları (sağ) veya bu makalenin altındaki ya da böyle bir günlüğü tıklayın aşağıda aetikel şunlardır:


 
Dünya çapında 170.000 'den fazla otel - her gün daha eklenir
 
Fazla 4.000.000 memnun müşteri tarafından güvenilen
 
1.2 milyon + otel gözden Agoda müşterilerine her yıl
 
1.000 'den fazla ücretsiz gece ödül puan ile her gün itfa
 
Dünya çapında 22,000 'den fazla şehirde kullanılabilirliği ile
Mekke Şehir Merkezinde, Mevcut 12 bulunan 12 otel

 
arasındaUSD 293gece Moevenpick Hotel & Residence Makkah başınaKral Abdul Aziz Kapısı P.O. arasında Abraj Al Bait Kutu 17 700, Mekke / Makkah 86 yoruma Fantastic 21 955 8.1based

  
Otel Alanı: Mekke merkezi CityÖzel misafirler için tasarlanmış, Mekke, zarif odalar, süitler ve konut daireler sunmaktadır 5 yıldızlı lüks otelin dinin kalbinde yer alan ...Bu konum, Haram, alışveriş ve yemek yakındır. Otel, Grand Camii Ezan ve namaz duyabileceği bir ses sistemi ile donatılmıştır ...Zahrul, Malezya 9 Şubat 2012


 
arasındaUSD 547gece Mekke Hilton Towers başınaPO Box 844, Mekke / Makkah Fantastic 66 yoruma 8.5based

  
Otel Alanı: Mekke merkezi City599 odalı bu tesis, 4 yıldızlı bir otelden beklediğiniz tüm olanaklar ve hizmetler vardır. Misafir içeri bekleyen bir DVD / CD çalar, mutfak, film bulacaksınız ..Kahvaltı rezervasyon gerçek ve şaşırtıcı ...Abdulnasser, Katar 27 Aralık 2011


 
arasındaUSD 1.067Gece Raffles Mekke SarayıP.O. Box 1281, Oum Al-Qura St, Mekke / Makkah 21 Büyük 955 7 yoruma 9.5based

  
Bölgesi: Mekke Downtown Wi-Fi5 yıldızlı otelde 209 odanın her biri iyi bir üstün olanakları vardır.Oteldeki her odada konuklara Klima, Sigara İçilmez Odalar, Bornoz sunuyor. Kahve dükkanı, ...çok yeni ve bu yedi yıldız ve ben sadece bu otelin almak ommra gitmek isteyen herkese tavsiye ederiz ...Ahmed, Birleşik Arap Emirlikleri 15 Ocak 2012


 
arasındaUSD 53gece Hotel Mercure Hibatullah başınaUm Al Qura Caddesi Al Hafayer POBOX 51 177, İbrahim Al Khalil Street, Mekke / Mekke 2 yoruma ortalamanın üstünde 6.0based

  
Otel Alanı: Mekke merkezi CityArkanıza yaslanın ve her bekleyen Televizyon, Sigara İçilmez Odalar, Mini Bar bulacaksınız pikiran.Para Misafir misafir konforu ile tasarlanmış 381 otel odalarının birinde dinlenebilir ...

 
arasındaUSD 293gece Hilton Makkah Otel başınaPo Box 844, Mekke / Makkah Fantastic 21 yoruma 8.9based

  
Otel Alanı: Mekke merkezi CityTüm odalarda çalışma masası, saç kurutma makinesi, in-house filmleri gibi diğer olanaklar var. Konuklar, otel tesisleri ve hizmetleri toplantı salonları, dükkanlar, yer keyfine varacaksınız ...hizmet ve Ka sadece infront 'bah ...Syafuan, Endonezya 21 Şubat 2012


 
arasındaUSD 154gece White Palace Hotel başınaŞamiye, Mekke / Makkah 1 yoruma alınan 2.0based

  
Otel Alanı: Mekke merkezi CityTüm odalarda TV, duş, ayrı duş ve küvet, mini bar bulunuyor.Çamaşırhane / kuru temizleme, market, 24 saat oda servisi bulabileceğiniz ekstra konfor bazıları ...

 
arasındaUSD 347gece Mekke Clock Royal Tower A Fairmont Hotel başınaKral Abdul Aziz Endowment, Mekke / Makkah Fantastic 15 yoruma 8.4based

  
Otel Alanı: Mekke merkezi CityTüm odalarda her odada odada kasa, masa da, saç kurutma makinesi ütü var. Restoran, çamaşırhane / kuru temizleme, 24 saat oda servisi, bazı ek olarak ...harika bir açık büfe, Kabe manzaralı güzel oldu ...Reem, Kuveyt 17 Ocak 2012


 
arasındaUSD 203gece Hotel Al Shohada başınaP.O. Kutu ortalama 10 056, Mekke / Makkah,. 1 yoruma 5.7based

  
Otel Alanı: Mekke merkezi CityOtel yapmak için her şey konfor ve rahatlama sağlayan, konuk deneyimi etrafında odaklanmıştır. Güvenli üzerinden Mekke / Makkah basit Al Shohada Otel rezervasyonu ...

 
arasındaUSD 1.333gecelik Al Makam Konut Center HotelAjyad Street, Mekke / Makkah 1 yoruma alınan 3.7based

  
Otel Alanı: Mekke merkezi CityTüm odalarda banyo, kahve / çay, uydu / kablo TV, emanet kutuları ve diğer tesisleri var. Konukların konfor ve rahatlık için ayrıca çamaşırhane bulacaksınız ...

 
arasındaUSD 24gece Hotel Plaza Mobark 2 başınaAl Mesflah - İbrahim Al Khalil Street, Mekke / Mekke 2 yoruma aldı 3.8based

  
Otel Alanı: Mekke merkezi CityHer odada özelliklerden bazıları uydu / kablo TV, mini bar, klima bulunmaktadır. Misafirler daha tam hissettirmek için, Mekke / Makkah otel, iş merkezi ...

 
arasındaUSD 227gece Dar Al Eiman Royal Hotel başınaAjyad Street, Mekke / Makkah Fantastic 19 yoruma 8.4based

  
Otel Alanı: Mekke merkezi CityResepsiyon, oda bar, mini, saç kurutma makinesi, her odada misafir bulacaksınız olanaklar arasında. Otelin bir parçası olarak bir restoran servisi, çamaşırhane / kuru temizleme, mağaza sahiptir ...Haram, servis, yemek yerleri ve dükkanlar çok çok clost ...Heysem, Kanada 13 Aralık 2011


 
arasındaUSD 293Rotana Hotel, Mekke tarafından gecelik Al Marwa RayhaanAbraj Al Bait, Ajyad Street, Mekke / Makkah Çok İyi 20 yoruma 7.9based

  
Otel Alanı: Mekke merkezi CityDiğer olanaklar, saç kurutma makinesi, ütü masası, çalışma masası, bornoz arasında, her odada yer aldı. Konuklar, otelin restoran hizmeti, çamaşırhane / kuru temizleme, 24 saat de ...

El-Mescid-i Haram Camii yakınında bulunan 10 otel (1km içinde), 10 Mevcut

 
arasındaUSD 1.067Gece Raffles Mekke SarayıP.O. Box 1281, Oum Al-Qura St, Mekke / Makkah 21 955 (Al-Masjid 0,26 kilometre El-Mescid-i Haram) Büyük 7 yoruma 9.5based

  
Bölgesi: Mekke Downtown Wi-Fi5 yıldızlı otelde 209 odanın her biri iyi bir üstün olanakları vardır.Oteldeki her odada konuklara Klima, Sigara İçilmez Odalar, Bornoz sunuyor. Kahve dükkanı, ...çok yeni ve bu yedi yıldız ve ben sadece bu otelin almak ommra gitmek isteyen herkese tavsiye ederiz ...Ahmed, Birleşik Arap Emirlikleri 15 Ocak 2012


 
arasındaUSD 293gece Hilton Makkah Otel başınaPo Box 844, Mekke / Makkah (Al-Masjid den 0.27 kilometre El-Mescid-i Haram) Fantastic 21 yoruma 8.9based

  
Otel Alanı: Mekke merkezi CityTüm odalarda çalışma masası, saç kurutma makinesi, in-house filmleri gibi diğer olanaklar var. Konuklar, otel tesisleri ve hizmetleri toplantı salonları, dükkanlar, yer keyfine varacaksınız ...hizmet ve Ka sadece infront 'bah ...Syafuan, Endonezya 21 Şubat 2012


 
arasındaUSD 227gece Dar Al Eiman Royal Hotel başınaAjyad Street, Mekke / Makkah (Al-Masjid den 0.28 kilometre El-Mescid-i Haram) Fantastic 19 yoruma 8.4based

  
Otel Alanı: Mekke merkezi CityResepsiyon, oda bar, mini, saç kurutma makinesi, her odada misafir bulacaksınız olanaklar arasında. Otelin bir parçası olarak bir restoran servisi, çamaşırhane / kuru temizleme, mağaza sahiptir ...Haram, servis, yemek yerleri ve dükkanlar çok çok clost ...Heysem, Kanada 13 Aralık 2011


 
arasındaUSD 1.333gecelik Al Makam Konut Center HotelAjyad Street, Mekke / Makkah (Al-Mescidi ile 0.31 kilometre El-Mescid-i Haram) Kabul Edilebilir 1 yoruma 3.7based

  
Otel Alanı: Mekke merkezi CityTüm odalarda banyo, kahve / çay, uydu / kablo TV, emanet kutuları ve diğer tesisleri var. Konukların konfor ve rahatlık için ayrıca çamaşırhane bulacaksınız ...

 
arasındaUSD 293gece Moevenpick Hotel & Residence Makkah başınaKral Abdul Aziz Kapısı P.O. arasında Abraj Al Bait Kutu 17 700, Fantastic Mekke / Makkah 21 955 (Al-Masjid den 0.32 kilometre El-Mescid-i Haram) 86 yoruma 8.1based

  
Otel Alanı: Mekke merkezi CityÖzel misafirler için tasarlanmış, Mekke, zarif odalar, süitler ve konut daireler sunmaktadır 5 yıldızlı lüks otelin dinin kalbinde yer alan ...Bu konum, Haram, alışveriş ve yemek yakındır. Otel, Grand Camii Ezan ve namaz duyabileceği bir ses sistemi ile donatılmıştır ...Zahrul, Malezya 9 Şubat 2012


 
arasındaUSD 347gece Mekke Clock Royal Tower A Fairmont Hotel başınaKral Abdul Aziz Endowment, Mekke / Makkah (Al-Mescidi ile 0.33 kilometre El-Mescid-i Haram) Fantastic 15 yoruma 8.4based

  
Otel Alanı: Mekke merkezi CityTüm odalarda her odada odada kasa, masa da, saç kurutma makinesi ütü var. Restoran, çamaşırhane / kuru temizleme, 24 saat oda servisi, bazı ek olarak ...harika bir açık büfe, Kabe manzaralı güzel oldu ...Reem, Kuveyt 17 Ocak 2012


 
arasındaUSD 293Rotana Hotel, Mekke tarafından gecelik Al Marwa RayhaanAbraj Al Bait, Ajyad Street, Mekke / Makkah (Al-Mescidi ile 0.33 kilometre El-Mescid-i Haram) Çok İyi 20 yoruma 7.9based

  
Otel Alanı: Mekke merkezi CityDiğer olanaklar, saç kurutma makinesi, ütü masası, çalışma masası, bornoz arasında, her odada yer aldı. Konuklar, otelin restoran hizmeti, çamaşırhane / kuru temizleme, 24 saat de ...

 
arasındaUSD 547gece Mekke Hilton Towers başınaPO Box 844, Mekke / Makkah 66 yoruma 8.5based Fantastic (Al-Mescid-i Haram Camii 0.38 kilometre)

  
Otel Alanı: Mekke merkezi City599 odalı bu tesis, 4 yıldızlı bir otelden beklediğiniz tüm olanaklar ve hizmetler vardır. Misafir içeri bekleyen bir DVD / CD çalar, mutfak, film bulacaksınız ..Kahvaltı rezervasyon gerçek ve şaşırtıcı ...Abdulnasser, Katar 27 Aralık 2011


 
arasındaUSD 154gece White Palace Hotel başınaŞamiye, Mekke / Makkah (Al-Mescidi ile 0.69 kilometre El-Mescid-i Haram) Kabul Edilebilir 1 yoruma 2.0based

  
Otel Alanı: Mekke merkezi CityTüm odalarda TV, duş, ayrı duş ve küvet, mini bar bulunuyor.Çamaşırhane / kuru temizleme, market, 24 saat oda servisi bulabileceğiniz ekstra konfor bazıları ...

 
arasındaUSD 203gece Hotel Al Shohada başınaP.O. Kutu 10 056, Mekke / Makkah., (Al-Masjid dan 0.83 kilometre El-Mescid-i Haram) ortalamanın üstünde 1 yoruma 5.7based

  
Otel Alanı: Mekke merkezi CityOtel yapmak için her şey konfor ve rahatlama sağlayan, konuk deneyimi etrafında odaklanmıştır. Güvenli üzerinden Mekke / Makkah basit Al Shohada Otel rezervasyonu.
21 Oteller Medina / Medine, 1 Mevcut bulundu

 
arasındaUSD 240gece Hilton Madinah başınaKral Fahd Yol P.O. Al Madina Mounawara Box 3939, Medina / Medine Çok İyi 10 yoruma 8.0based

  
Bölgesi: Medine Şehir MerkeziKonuklar, 3 yıldızlı otelde 340 odanın her biri bütün iyi olanakları bulacaksınız. Her odada saç kurutma makinesi, çalışma masası, klima, günlük gazete. Bu ...Nabawi, konforlu odalar yakın Yer ...Zahrul, Malezya 5 Şubat 2012


 
arasındaUSD 107Medine'de gece Villa başınaNorth Central Area, Medine, Suudi Arabistan, Medine / Medine Çok İyi 12 yoruma 7.7based

  
Bölgesi: Medine Şehir MerkeziHer odada özelliklerden bazıları Sigara İçilmez Odalar, ütü odası, ütü masası, çalışma masası. Executive kat, asansör, 24 saat oda servisi olacağınız ekstra konfor bazıları ...Temiz ve düzenli. Kabul makul İngilizce dil konuşuyor ...Syed, Kanada 15 Şubat 2012


 
arasındaUSD 1.813gece Otel Medine Crom başınaOrta Batı Bölgesi, Medina / Medine Fun 3 yorumlar 6.6based

  
Bölgesi: Medine Şehir MerkeziMisafir odasında bekleyen her kamar.Selain güvenli odada saç kurutma makinesi, günlük gazete, bulacaksınız, Medine / Medine'de özelliği bir çamaşırhane / kuru temizleme, executive kat vardır ...

 
arasındaUSD 127gecelik Al Ansar Golden HotelKutsal Camii karşısında, Kuzey Orta Alan, Medina / Medine Yeni!Yakında gözden
  
Bölgesi: Medine Şehir MerkeziUygun konumu, özel personeli ve birinci sınıf tesisleri bu oteli gezginler arasında bir favori olun. Al Ansar Golden Hotel Medina / Medine kolay rezervasyon yapın ...

 
arasındaUSD 133Gecelik Madinah Marriott HotelKing Faisal Street, Batı Provice, Medine / Medine İyi 14 yoruma 7.3based

  
Bölgesi: Medine Şehir MerkeziKonuklar, Klima, Sigara İçilmez Odalar, her odada beklerken Televizyon bulacaksınız. Restoranlar, mağazalar, 24 saat oda servisi, Business Center olacağınız ekstra konfor bazıları ...

 
arasındaUSD 160Gece Empire Hotel başına DyarKing Fahad Street, Medina / Medine Yeni!Yakında gözden
  
Bölgesi: DiğerMisafirler rahat hissettirmek için tüm odalar Sigara İçilmez Odalar, Günlük Gazete, Saç Kurutma makinası bulunuyor. Konuklar, otelin restoran, asansör, oda 24 saat vardır ...
Cidde'de bulunan 47 otel, 3 Mevcut

 
arasındaUSD 184gecelik Al Hamra Hotel Pullman tarafından yönetilenFilistin Sokak, İyi PO Box 7375, Cidde 8 yoruma 7.0based

  
Bölgesi: Bölgesel FalastinTüm odalarda ev, ütü masası, sigara içilmeyen odalar bulunuyor. 24 saat oda servisi, restoran, dükkan size Cidde bulabileceğiniz ekstra konfor bazıları ...

 
arasındaUSD 97gece Holiday Inn Jeddah Al Salam Hotel başınaKing St PO Box 6582 Mekke Yolu Khaled, Cidde 14 yoruma ortalamanın üstünde 5.8based

  
Bölgesi: Cidde Şehir MerkeziTüm odalarda kasa, ütü masası, günlük gazete, klima ve diğer imkanlar barındırmaktadır. Konuklar, otelin iş merkezi, toplantı olanakları, yer ...Yer - iş seyahatleri için mükemmel ...Norhanirus, Malezya 6 Şubat 2012


 
arasındaUSD 280gece Jeddah Hilton Hotel başınaAl Corniche yol, PO Box 21, Suudi Arabistan, Cidde krallığının 362 128 428 Cidde al Shati ilçe Çok İyi 25 yoruma 7.7based

  
Bölgesi: Cidde SuburbsKonuklar masası populer.Semua, bornoz, in-house filmleri, sigara içilmeyen odalar yanı sıra sahip 5 yıldızlı otel odasında 388 odanın her biri bütün iyi olanakları bulacaksınız ...

 
arasındaUSD 232Cidde - gece Radisson SAS Royal Suite Hotel başınaMadina Road, Cidde Çok İyi 5 yoruma 7.7based

  
Otel Alanı: bir alan NahdahMisafirler rahat hissettirmek için tüm odalar Sigara İçilmez Odalar, Günlük Gazete, AC bulunuyor. Cidde Mükemmel Otel ayrıca, 24 saat oda servisi vardır ...

 
arasındaUSD 427Gecelik Rosewood Corniche OtelCorniche Road, Cidde 48 122 8 yoruma Fantastic 9.0based

  
Bölgesi: Diğer5 yıldızlı otelde 127 oda her iki üstün olanakları vardır. Kablosuz, oda, internet erişimi - - tüm odalarda TV, internet erişimi de dahil ...

 
arasındaUSD 267gece Hotel Intercontinental Cidde başınaCorniche Al Hamra, Cidde Fun 3 yorumlar 6.8based

  
Otel Alanı: Waterfront AlanlarıKonuklar her odada bekliyor ütü odası, çalışma masası, klima bulacaksınız. Aynı zamanda otel restoran, toplantı salonları, dükkanlar bulunabilir. Otel üstün sağlar ...

 
arasındaUSD 257gece Crowne Plaza Hotel başınaAl-Corniche Al Hamra District, Cidde Fantastic 8 yoruma 8.3based

  
Otel Alanı: Waterfront AlanlarıBu 5 yıldızlı otelde 226 odanın her biri Saç Kurutma makinası, Internet Bağlantısı bulunmaktadır Her odada rumah.Beberapa özellikleri tüm konfor ve rahatlığına sahip - LAN, hava ...

 
arasındaUSD 147gece Radisson Blu Hotel Jeddah başınaÇok İyi Medina Road POBox 8483 Cidde, Cidde 21 482 12 yoruma 8.0based

  
Bölgesi: DiğerArkanıza yaslanın ve bütün Klima, İnternet Bağlantısı olan keyif alacaksınız pikiran.Beberapa özellikleri misafirlerin konforu ile tasarlanmış 292 otel odalarının birinde dinlenebilir - LAN, ...çok uygun bir konuma ve iyi iş imkanları ....David, Avustralya'da 14 Ocak 2012


 
arasındaUSD 74gece Golden Tulip Hotel Jeddah başınaAirport Road, PO Box 2559 Cidde 21 461 Suudi Arabistan, Cidde 3 yoruma 5.0based alınan

  
Bölgesi: HavaalanıAyak uygun çeşitli imkanlar övünme, merkezi Cidde modern bir tesistir. Otel, plaj ve sadece yakın turistler için ideal bir konuma sahiptir ...

 
arasındaUSD 547gece Waldorf Astoria Kasr El Şark başınaNorth Corniche Road, Cidde Fantastic 2 yoruma 8.8based

  
Bölgesi: Cidde Şehir Merkezi5 yıldızlı tesis, iş ya da tatil, 38 odanın her biri olsun, Waldorf Astoria Kasr El Şark konuklarına konforlu ve gaya.Setiap odasında internet erişimi dinlenmek yardımcı olmak için tasarlanmıştır ...

 
arasındaUSD 213gece Mövenpick Hotel Jeddah başınaPO Box 2109 Madina Road, Cidde Çok İyi 14 yoruma 7.8based

  
Bölgesi: Cidde Şehir MerkeziArkanıza yaslanın ve misafirler rahat hissettirecek her pikiran.Untuk misafir konforu ile tasarlanmış 124 otel odalarının birinde dinlenebilir, tüm odalarda, oda saç özelliği ...

 
arasındaUSD 106gece Red Sea Palace Hotel başınaKing Abdulaziz Road PO Box 824 21 421 Cidde Suudi Arabistan, Cidde İyi 7 yoruma 7.0based

  
Bölgesi: HavaalanıŞehrin tam kalbinde yer alan Cidde Red Sea Palace Hotel, keşfetmek için bir üs olarak kullanmak için ne daha iyi bir otel? Bu özellik bulunan alışveriş severlerin, için ideal bir yerdir ...

 
arasındaUSD 129gece Makarim Köyü Annakheel başınaKuzey nefret, Cidde Fun 6 yoruma 6.5based

  
Bölgesi: DiğerHer odada duş, balkon / teras, mini bar, uydu / kablo TV. Cidde Mükemmel Otelde ayrıca bir çamaşırhane / kuru temizleme, alışveriş, toplantı olanakları, var ...

 
arasındaUSD 138gece Ramada Continental Hotel Jeddah başınaÇok İyi 472 Filistin Sokak, Cidde 21 5 değerlendirme 7.7based

  
Bölgesi: DiğerOteldeki her odada konuklara duş, televizyon, sigara içilmeyen odalar sunmaktadır. Konuklar restoran, toplantı da dahil olmak üzere otel tesisleri ve hizmetler keyfine varacaksınız ...

 
arasındaUSD 92gece Daire Ewa Safari Hotel başınaAlsalama Dist. -Madina Al-Kureyş Bridge Road, Cidde Fun 3 yorumlar 6.2based

  
Bölgesi: DiğerMisafirler rahat hissettirmek için, her odada televizyon, klima, ütü masası var. Konuklar, otelin asansör, iş merkezi, oda 24 saat vardır ...

 
arasındaUSD 240gece Elaf Cidde Kızıldeniz Mall Otel başınaCorniche Road, Cidde Fantastic 7 yoruma 8.8based

  
Bölgesi: DiğerTüm odalarda saç kurutma makinesi, günlük gazete, klima, her odada ütü masası var. Konuklar, otelin çamaşırhane / kuru temizleme, toplantı içerir ...

 
arasındaUSD 79gece Holiday Jawad Al Al Abyad başınaPrens Fahad Street (Siteen Caddesi), Yeni Cidde!Yakında gözden
  
Bölgesi: DiğerHer odada özelliklerden bazıları uydu / kablo TV, banyo, sigara içilmeyen odalar, duş bulunmaktadır. Konuklar güvenlik dahil otel tesisleri ve hizmetler keyfine varacaksınız ...

 
arasındaUSD 91gece Rest Inn Suites Otel Sulusepken başınaKral Abdülaziz Yolu, Yeni Cidde.!Yakında gözden
  
Bölgesi: DiğerTüm odalarda klima, duş ve küvet, uydu / kablo TV bulunuyor. Her konuk var daha eksiksiz yapmak için, Cidde otel asansör, oda servisi sunuyor ...

 
arasında67 $gece Hotel Suites Sanam başınaTicari ilçe, Cidde Büyük 1 yoruma 10.0based

  
Bölgesi: DiğerKonuklar her odada bekliyor Ütü Masası, Masa, Saç Kurutma makinası bulacaksınız. Konuklar, uzay asansörü, restoran 24 saat dahil otel tesisleri ve hizmetler keyfine varacaksınız ...

 
arasındaUSD 93gece Bhadur Resort Cidde başınaObhor kuzey, Cidde 1 yoruma alınan 3.0based

  
Bölgesi: DiğerTelevizyon, küvet, her iyi donanımlı otel odasında klima vardır. Bir restoran, oda servisi, emanet kasaları, iş merkezi, Cidde özellikleri ...

 
arasındaUSD 479gece Park Hyatt Jeddah Marina Club and Spa Hotel başınaAl Hamra District, Güney Corniche, 2 yoruma Cidde 6.7based Fun

  
Otel Alanı: Waterfront AlanlarıHer odada klima, sigara içilmeyen odalar, çalışma masası olduğunu. Cidde Mükemmel Otelde ayrıca 24 saat oda servisi, mağazalar, toplantı olanakları bulunmaktadır. Eğlence için tüm imkanları.
Bir blogu diğer dillerde Daha Fazla Bilgi aşağıya bakınız:
http://kekabah.blogspot.com/http://travelandhealthnews.blogspot.comhttp://entertainmentandgetextramoney.blogspot.comhttp://mjusuf.blogspot.com/http://computer-internet-usaha.blogspot.com/http://computer-internet-3d-animationsetc.blogspot.com/http://newsvideo-photo.blogspot.com/http://allsportcourseskursusolahraga.blogspot.com/http://computer-internet-bussines.blogspot.com/http://education-pendidikan-online.blogspot.com/http://jobvacancieslowongankerja.blogspot.com/http://soccercoursessepakbola.blogspot.com/http://moviemusicfilmmusik.blogspot.com/http://languagecourseskursusbahasa.blogspot.com/http://cookreciperesepmasakan.blogspot.com/http://clickbankbussinesbankdatabisnis.blogspot.com/http://entertainmentandgetextramone.blogspot.com
Kaynak: http://almanhaj.or.id/

No comments:

Post a Comment