EVENT TICKET

Tuesday, March 13, 2012

Khitbah (bir öneri / evlenme teklif)

Khitbah (bir öneri / evlenme teklif)

Bir Müslümanla evlenmek Bir Müslüman adam, onu başkaları tarafından damadın ediliyor mümkün olduğunca önceden woo sağlar.
Bu durumda, İslam'ın Müslüman adam başkaları tarafından damat oldu kadın woo yasaklamaktadır. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi: "Peygamber sallallaahu' alaihi sellem'in kardeşi tarafından (satın alma) sunulan ve elini isteyin ya terk izin insanlar onu damat evlenme teklifi olan bir kişi yasaklamaktadır ediliyor malları satın almak için bir kişinin yasakladı."
Sünnet damat olacak kadınların yüzlerini görmek ve onunla evlenmek teşvik edilebilir bir şey göremiyorum. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi: "Sizden kimse ona sonra bunu onunla evlenmek teşvik edebileceği hiçbir şey göremedim eğer bir kadın kur yapmak isterseniz!"

 
Al-Mughirah bin Syu'bah radhiyallaahu 'anhudan bir kadınla evlenme teklif etmiş, Peygamber sallallaahu' alaihi sellem'in şöyle dedi: "Bu kadınların bak, bu ikisi arasında (aşk) sürdürmek için daha değerli çünkü."

 
İmam-Tirmizi rahimahullaah "Bazı alimler damadın kendisine haram ne görmüyor gibi kadınlar görmüyorum neden hadis olduğu ileri" dedi.
Evlilik aqad içinde Şartlar, Pillars ve Borçlar

Bu mütevelli ona en yakın kişi olduğunu söyledi. Ve çoğu insan evlenme hakkı ücretsiz babasının kadın ve büyükbabası, ve bu nedenle yukarı doğru üzerinde var. Belki de onun oğlu ve torunu ve üvey kardeşi annesi, sonra üvey kardeşi ve amcası.

 
İbn Baththal rahimahullaah mütevelli Onlar (âlimler) sapma "dedi.Jumhur alimler Malik, sporcudan Tsauri, el-Layth, İmam Şafiî, ve, evlilik Veli 'kalan mirasçı (baba) "demelerinden başka yer ise annesi, onun annesi ve amcası anne kardeşlerimizi bir veli hakkı yoktur. "
Bir kadın için bir koruyucu gereklidir. İslam onun için bir haraç olarak kadınlara mütevelli, onurlandırmak ve onların geleceğe tutmak gerektirir. Veliler kadınlardan daha fazla farkında. Yani kadınlar için, bakım aqad evlilik alarak, kendi iş yol gösterici bir veli var olacaktır.

 
Bir vasi olmadan evlenmek için bir kadın için olacak ve bu daha sonra geçersiz evlilik olur olmamalıdır. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi: "Kim onu ​​veli izni olmadan evli kadın, (yasadışı) sonra yalan gayri meşru, evlilik yalan, yalan evlilik.
Birisi cinsel yaparsa, o yüzden onun horoz haklı tarafından çeyiz almaya hak kazandı. Onlar kabul etmiyorsanız, o sultan (cetvel) hiçbir hami kadın için mütevelli olduğunu. "


Walimatul Mind (Düğün Bayramı)
Walimatul 'kötü yönetim (düğün) ve onun hukuk basit olmalıdır.Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

 
"Selenggarakanlah walimah sadece bir keçi kesimi tarafından bile" Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in walimah yalnızca zengin insanları davet tutmak için değil insanlar uyardı, ama aynı zamanda yoksul insanlar davet edilmelidir. Gıda zengin ikram edilir, çünkü tek başına çirkin çirkin yemeğidir.

 
Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi: "yoksul insanlar davet edilmez ise kötü yemek, zengin yemek walimah kişileri davet ederken tek besindir. "Walimah, Allah'a karşı o asi ve Resûlüne katılmadı herkes
Önemli bir not olarak, Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in göre, zengin veya fakir, salih insanlar, davet edilmelidir: "Sen inanıyor ve yemek yemek olmayanlar ile ilişkilendirmek ama etmeyeceksin O'ndan korkanlar" İnsanlar kim walimah o daveti yerine getirmekle yükümlüdür, davet.

 
Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi: "Eğer herhangi bir olay walimah davet ediyorsanız, bu yüzden gel!" Zorunlu daveti walimah Tanışma, açlık insanlar davet edilmesine rağmen.


İlk Gece Ve Edeb İlişkiye
Aşağıdaki gibi ilk evliliğinden sonra damat aqad eşi bir araya geldi, bu, bazı şeyleri tavsiye edilir: Birincisi: Onun için dua olarak damat karısının taç elini koymak gerekir.
Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi: "Eğer herhangi biri bir kadınla evlenir veya bir köle satın alırsanız sonra başının üstüne tutun ve okuyun' dedi gibi dua ve nimet ile do'akanlah: 'Besmele Ey Allah'ım, ben onun nezaket ve dilenmek onun getirdiği onun doğası iyiliği. Ve ben onun getirdiği çirkinlik ve kötü doğasını sığınırım. "İkincisi, o iki rekat sünnet ve eşi dua etmeliyiz. Şeyh el-Albani rahimahullaah şunları söyledi: "Selef (Sahabah ve Tabi'in) hiçbir sırt desteği vardır.

 
Ebu Sa'id Maula (olmuştu köle azat) Abu USAID Hadis. Dedi ki: "Ben, bir köle iken ben evlendim. Hangi 'Abdullah bin Mes'ud, Ebu Zerr ve Hudhayfah radhiyallaahu' anhum ve sahabeden bazıları, davet ettiğinde. Sonra namaz için zaman oldu, Ebu Zerr namazı neden acele. Fakat onlar dedi ki: 'Sen (Ebu Said) hakkına sahiptir "O (Ebu Zer) dedi ki:'?! Doğru'' Evet 'diye cevap verdi. Ben de bunları öne namazı yol. Ben bir köle iken.
Kaynak: http://almanhaj.or.id/

No comments:

Post a Comment